Trądzik Różowaty - Leczenie, Trądzik Różany

Trądzik Różowaty - Leczenie, Trądzik Różany

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Leczenie domowe trądzika różowatego

Domowe leczenie – temat który zawsze wywołuje dyskusje. Czasem mniej, lub bardziej merytoryczne. Można powiedzieć, że prawie na każde schorzenie znajdzie się domowa metoda. Nie inaczej jest w przypadku trądziku różowatego. Pytanie brzmi, czy są one skuteczne i czy nie lepiej wybrać konkretny produkt, którego skuteczność można potwierdzić badaniami.

Odpowiedź jest tak naprawdę złożona. Z jednej strony, niektóre sposoby określane jako „domowe” , które można znaleźć się w przepastnych archiwach internetu są dla Twojej – zaatakowanej przez trądzik różowaty – kompletnie nie do przyjęcia, o bezpieczeństwie nawet nie wspominając. Z drugiej strony do tej grupy można również zaliczyć również porady o tym jak co robić aby chronić się przed objawami tego schorzenia. I tych warto się trzymać.

Przy trądziku różowatego zaleca się...

Przede wszystkim dieta bogata w warzywa i owoce – a więc te produkty, które oczyszczają nasz organizm z toksyn. Istotnym przy trądziku różowatym zaleceniem zdaje się być przyjmowanie witamin: PP i B2. Jeśli tylko możesz unikaj ostrych potraw, gdyż niejako ich efektem ubocznym jest wzmocnienie najbardziej widoczne objawu trądziku różowatego, czyli zaczerwieniania twarzy. Podobny nakaz odnosi się również do alkoholu, oraz papierosów. W tym drugim przypadku dochodzą jeszcze substancje tokstyczne, które nie pomogą Twojej cerze.

W ogóle bardzo istotnym elementem takiej domowej kuracji jest jak najbardziej delikatne obchodzenie się ze skórą twarzy. Po pierwsze, unikaj chlorowanej wody, a po drugie pod żadnym pozorem nie stosuj gruboziarnistych peelingów, bo są one dla takiej skóry bardzo szkodliwe.

Domowe maseczki i napary...

Oprócz zaleceń, których warto się trzymać kiedy mamy problem z trądzikiem różowatym, istnieje również cała masa domowych sposobów, które zamknać można w ramach grupy: maseczki i napary o różnej skuteczności. To w zasadzie najczęściej wymieniany minus takiego domowego leczenia – niepewność co do efektów, o tym jak to rozwiązać nieco niżej, a na razie skupmy się na samych sposobach. Zielona herbata i drożdze – to najczęściej wymieniane pomysły na trądzik różowaty. Z obu (oczywiście oddzielnie) można przygotowywać maseczki, które przede wszystkim dają odpoczynek skórze. Druga warta podkreślenia funkcja, takich domowych sposobów to nawilżanie.

Jeśli dodamy do tego trzecią – oczyszczanie (którą uzyskasz dzięki naparom wdychanym przez skórę, a przygotowanym ze skrzypu, lub pokrzywy), to wyłoni się obraz tego, czym domowe sposoby być powinny.

Podwójne uderzenie w trądzik różowaty

Już nie trzymam Cie dłużej w niepewności. Domowymi sposobami nie pozbędziesz się swojego problemu. Mogą być one -a w zasadzie być powinny – tylko wzmocnieniem kuracji, którą przeprowadzisz przy użyciu konkretnego preparatu. Warto jednak zwrócić uwagę na jego skład. Im bardziej naturalny tym lepiej – Revitol Rosacea Cream to jeden z tych bardziej godnych uwagi – bo maleje ryzyko skutków ubocznych. Jeśli taki preparat ma w swoim składzie naturę, która jest i wykorzystywana przez domowe sposoby, to bardzo dobrze. No dobrze – zapytasz – ale skoro to samo mogę zrobić sama w domu, to po co na przykład kupować wyżej wymieniony krem? Odpowiedź jest bardzo prosta. Preparat ten jest przygotowany przez specjalistów, a Ty przecież nie jesteś lekarzem.

Zobacz ranking najlepszych preparatów przeciwko trądzikowi różowatemu