Trądzik Różowaty - Leczenie, Trądzik Różany

Trądzik Różowaty - Leczenie, Trądzik Różany

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Metronidazol na trądzik różowaty

Problemy skórne dotykają ogromnej ilości osób, niezależnie od wieku, płci czy miejsca zamieszkania. Największym mankamentem takich schorzeń jest to, że ich efekty są widoczne gołym okiem i obniżają naszą atrakcyjność. Jedną z typowych chorób skóry jest trądzik różowaty. Objawia się zaczerwienieniami na twarzy, głownie w okolicach nosa i na policzkach. Po jakimś czasie pojawiają się wypryski i guzki. Sposoby na trądzik różowaty są różnorakie. Jednym z nich jest zastosowanie metronidazolu.

Metronidazol- co to takiego?

Podstawowe działanie metronidazolu wyjaśnia nam Wikipedia. W największym skrócie: jest to chemioterapeutyczny lek o silnym działaniu pierwotniakobójczym i bakteriobójczym. Stosowany jest w leczeniu rozmaitych schorzeń, między innymi w przypadku choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy, zapaleniu płuc, ropni wątroby, płuc czy mózgu, zapaleniu pochwy oraz przy chorobach skóry. Metronidazol jest uważany za jeden z najlepszych środków w przypadku trądziku różowatego. Niestety, jego stosowanie nie jest całkowicie obojętne dla organizmu.

Sposób stosowania

Metronidazol dostępny jest w różnych formach. Najczęściej przepisywany przez dermatologów jest w postaci czopków. Stosuje się go wtedy dwa razy dziennie przez czternaście dni, chyba, że lekarz zaleci inaczej. Spotyka się jednak także lek w postaci tabletek, dawkowanie jest wtedy podobne. Należy ściśle (!) przestrzegać rad lekarza, gdyż metronidazol jest silnym antybiotykiem i niewłaściwe stosowanie może skończyć się dla organizmu poważnymi skutkami ubocznymi. Metronidazol można również dostać w formie żelu bądź kremu poważnymi skutkami ubocznymi. Metronidazol można również dostać w formie żelu bądź kremu. Wtedy stosuje się go miejscowo. Po użyciu należy unikać działania promieni słonecznych.. Wtedy stosuje się go miejscowo. Po użyciu należy unikać działania promieni słonecznych.

Skutki uboczne

Już kilkakrotnie wspomniałem wyżej o niepożądanych skutkach korzystania z metronidazolu. Przede wszystkim przed stosowaniem antybiotyku należy skontaktować się z lekarzem, powinien Cię przebadać, czy nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych. Leku nie mogą używać kobiety w ciąży, jest niebezpieczny dla płodu. Po długotrwałym używaniu mogą nastąpić między innymi: brak łaknienia, padaczka, wymioty, odczyny alergiczne, bóle i zawroty głowy czy zapalenie języka. Jak widać, lista skutków ubocznych jest imponująca. Warto dwa razy się zastanowić, czy stosowanie metronidazolu jest konieczne. Jest przecież mnóstwo innych środków na rynku, mniej inwazyjnych.

Alternatywy dla metronidazolu

Jeżeli zażywanie metronidazolu jest dla Ciebie zbyt wielkim ryzykiem lub lekarz zabronił Ci zażywać antybiotyki, wybierz inną metodę walki z trądzikiem różowatym. Rynek kosmetyków oferuję bogatą kolekcję różnych środków na trądzik. Jeśli cenisz możliwość kuracji wyłącznie naturalnymi składnikami, polecam Revitol Rosacea Cream. To w pełni bezpieczny krem o silnym działaniu przeciwtrądzikowym. Działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Zawarte składniki łagodzą podrażnienia i pozostawiają skórę świeżą.

Podsumowanie

Metronidazol to wyjątkowo skuteczny środek na trądzik różowaty. Niestety, jego używanie musi być ściśle regulowane przez lekarza, nieprawidłowe stosowanie może doprowadzić so niepożądanych skutków ubocznych. Jeżeli boisz się podjąć to ryzyko, może warto zastanowić się nad wyborem innych, bezpieczniejszych metod walki z trądzikiem. Wybór oczywiście należy do Ciebie.

Zobacz ranking najlepszych preparatów przeciwko trądzikowi różowatemu