Trądzik Różowaty - Leczenie, Trądzik Różany

Trądzik Różowaty - Leczenie, Trądzik Różany

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Objawy trądzika różowatego

Trądzik różowaty to zmiana pojawiająca się najczęściej u kobiet między 30 a 50 rokiem życia, a u mężczyzn przyjmująca bardziej zaawansowaną i trudniejszą w leczeniu formę. Największe zagrożenie wystąpienia opisywanych zmian dotyczy osób o jasnej karnacji i niebieskich oczach. Dodatkowymi sygnałami ostrzegawczymi są ponadto predyspozycje genetyczne, nieprawidłowości w pracy układu pokarmowego, nadciśnienie, zaburzenia hormonalne i alergie.

Jakie są objawy?

Objawy trądzika różowatego często na pierwszych etapach są bagatelizowane, łączone z miejscowym podrażnieniem wywołanym przez wpływ czynników zewnętrznych. Na samym wstępie najczęściej pojawia się zaczerwienienie twarzy połączone z występowaniem pękających naczynek.

Czerwonym obszarom na skórze towarzyszą małe grudki i krostki pojawiające się na twarzy, w okolicy oczu, nosa i policzków. Mają one charakter skupisk, powodujących niemiły świąd i pieczenie.

Kolejną konsekwencją jest podrażnienie skóry, jej łuszczenie i coraz bardziej widoczne pajączki, czyli popękane naczynka.

Na najbardziej zaawansowanym stadium, które obserwuje się dużo częściej u mężczyzn, pojawiają się guzki oraz nacieki, zazwyczaj w obrębie nosa (tak zwany przerost guzowaty), które tworzą charakterystyczne zgrubienie, mogące być usuwane zazwyczaj jedynie chirurgicznie.

Niestety trądzik różowaty ma również powikłania, które pojawiają się zazwyczaj wtedy, kiedy choroba jest pozostawiona sama sobie, a objawy długo niewłaściwie leczone. Wtedy trzeba się liczyć z tym, że pojawi się zapalenie spojówek, zapalenie brzegów powiek, zapalenie rogówki i tęczówki.

Jak długo trwają?

Trądzik różowaty znany jest z okresów zanikania problemu oraz jego pogłębiania. Zazwyczaj momenty wyciszenia skóry i nawrotów choroby trwają naprzemiennie kilka lat. Rzadkością są jednorazowe wysypy, które nie niosą za sobą żadnych konsekwencji.

Istnieją pewne okresy, kiedy ryzyko wystąpienia choroby skóry jest większe. U kobiet takim czasem jest etap przekwitania czy menstruacji.

Leczenie trądziku różowatego

Współcześnie osoby z trądzikiem różowatym mają różne możliwości w zakresie leczenia zmian na skórze. Na pierwszym miejscu wymienia się antybiotyki, na przykład metranidazol, retinoidy i tretracykliny. Terapie niektórymi lekami należy wspierać stosowaniem antykoncepcji, która będzie skuteczną receptą na powstanie ewentualnych zmian u rozwijającego się płodu (poprzez blokowania możliwości zapłodnienia) oraz zmniejszy ryzyko powstania wad rozwojowych płodu.

Na trądzik różowaty stosuje się papki, roztwory, kremy, pudry, żel. Najbardziej zaawansowaną formę leczenia jest leczenie chirurgiczne.

W pierwszych stadiach choroby często doskonałe efekty przynoszą w pełni naturalne, z zachowaną czystości składników, preparaty. Na liście najskuteczniejszych znajduje się między innymi Revitol Rosacea Cream, Pure Guild Rosacea & Redness Relief, czy Donell Rosacea Set.

Zobacz ranking najlepszych preparatów przeciwko trądzikowi różowatemu