Trądzik Różowaty - Leczenie, Trądzik Różany

Trądzik Różowaty - Leczenie, Trądzik Różany

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Pharmaceris na trądzik różowaty

Trądzik różowaty to rodzaj choroby skóry, który mało przypomina zmiany trądziku młodzieńczego. Lokuje się najczęściej w obrębie twarzy, konkretnie w strefie nos, policzki, czoło i podbródek. Na początku objawia się niewielkim zaczerwienieniem. W fazie ostrej pojawiają się krostki i grudki, a w fazie przewlekłej może dość do przerostu tkanki łącznej i obrzęku nosa i policzków. Często pojawiają się również rozszerzone pory.

Jak można sobie pomóc?

Niestety, w przypadku trądziku różowatego nie ma skutecznego domowego sposobu. Obserwując u siebie wyżej wymienione objawy, należy jak najszybciej udać się do lekarza, który przypisze odpowiednią kurację. Im szybciej zaczniemy leczenie, tym lepsze będą jego rezultaty. W początkowym stadium choroby lekarz na pewno zaleci antybiotykoterapię i leki stosowane miejscowo na skórę. Dodatkowo pacjenci mogą sobie pomóc, stosując różnego rodzaju kremy, dostępne w aptekach i sklepach kosmetycznych, które koją podrażnioną skórę, zmniejszają krostki występujące na skórze na podłożu naczynkowym oraz pomagają tonizować cerę mieszaną.

A co na to producenci kosmetyków?

Wychodząc na przeciw problemom pacjentów dotkniętych trądzikiem różowatym wiele firm tworzy kosmetyki, które pomagają walczyć z niedoskonałościami skóry.

Revitol Rosacea Cream

Jednym z bardzo dobrych kosmetyków, wysoko ocenionym przez konsumentów jest Revitol Rosacea Cream. Formuła kosmetyku została opracowana specjalnie z myślą o osobach borykających się z trądzikiem różowatym. Składniki aktywne preparatu są pochodzenia organicznego i pomagają skutecznie walczyć z symptomami choroby, takimi, jak: zaczerwienianie, guzki, wypryski, wybroczyny podskórne. Dzięki technologii nanosomów wnikają głęboko w skórę, działąjąc antybakteryjnie, tonizująco oraz przeciwzapalnie. Efekt widać już po tygodniu stosowania kosmetyku, a jego cena – jak na polskie realia- jest dosyć przystępna. Produkt zyskał zadowolenie wśród wielu konsumentów.

Pharmaceris R, Rosalgin

Również firma kosmetyczna Pharmaceris stworzyła krem wspomagający skórę w walce z trądzikiem różowatym. Pharmaceris R, Rosalgin ma intensywne właściwości łagodzące oraz bakteriobójcze. Krem doskonale zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych, poprawia nawilżenie i ogólny stan skóry. W kremie znajdują się takie składniki, jak:

  • octopirox – substancję zapobiegającą częstemu nawracaniu dolegliwości chorobowych
  • witamina K – wspomagająca gojenie się wybroczyn, które powstają pod skórą
  • wyciąg z alg – zmniejszający obrzęki i zaczerwienienia
  • d-pantenol – czynnik, który łagodzi objawy alergiczne i podrażnienie skóry
  • alantoina i retinol - zmiękczają i koją podrażnioną skórę

Codzienne stosowanie tego kremu pomoże zmniejszyć zaczerwienienie, zmiękczy przerosty na skórze, wygładzi strukturę skóry oraz zadziała antybakteryjnie. Najlepsze efekty przynosi stosowanie preparatu dwa razy dziennie – wieczorem i rano. W tym drugim przypadku należy pamiętać, że krem nie chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV, zatem należy skórę zabezpieczyć dodatkowo fluidem z odpowiednim filtrem.

W początkowych aplikacjach można zauważyć zwiększone zaczerwienienie, ale producent podaje, że jest to tylko reakcja tymczasowa, zależna od indywidualnej tolerancji skóry na składniki preparatu. Może się jednak zdarzyć, że skóra nie zaakceptuje tego kosmetyku i trzeba będzie z niego zrezygnować. W wyniku długotrwałej nietolerancji, na skórze pojawi się większa ilość wyprysków – nawet ropnych oraz ostra faza zaczerwienienia. Na taką reakcję mogą wpłynąć również inne przyzwyczajenia, które niekoniecznie muszą się wiązać ze stosowaniem kosmetyku.

Plusem stosowania Pharmaceris R, Rosalgin jest niezbyt wygórowana cena - ok 30 złotych oraz konsystencja, która wpływa na dłuższe użytkowanie kosmetyku – jedno opakowanie zużywa się w przeciągu dwóch miesięcy. W ogólnym zestawieniu produkt jest naprawdę godny polecenia.

Zobacz ranking najlepszych preparatów przeciwko trądzikowi różowatemu