Trądzik Różowaty - Leczenie, Trądzik Różany

Trądzik Różowaty - Leczenie, Trądzik Różany

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Trądzik różowaty – leczenie laserem

Trądzik różowaty jest chorobą skóry, która dotyka wielu osób na całym świecie. Najczęściej skarżą się na nią dorośli w przedziale wiekowym pomiędzy 30 a 50 rokiem życia – w większości populacji żeńskiej.

Jakie są objawy trądziku różowatego?

Zwykle objawami trądziku różowatego są rumieniec lub umiarkowane zaczerwienienie, które występuje na policzkach, nosie, czole i brodzie. W trakcie trwania choroby objawy się nasilają, a zaczerwienienie utrzymuje się na nosie i policzkach. Małe naczynia krwionośne powiększają się i stają się coraz bardziej widoczne.

Co wpływa na zaostrzenie objawów?

Zazwyczaj na zaostrzenie się objawów wpływają nadmierny, zbyt intensywny wysiłek fizyczny, picie kawy i alkoholu, czy ekspozycja na działanie promieniowania UV. Ze względu na czas występowania choroby, trądzik różowaty nazywany jest inaczej trądzikiem dorosłych.

Sposoby leczenia trądziku różowatego.

Trądzik różowaty powinien być leczony, ponieważ bez specjalistycznej opieki, objawy mogą się znacznie zaostrzyć. Pacjenci cierpiący na tą postać trądziku muszą się jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ sama terapia jest długotrwała i nie gwarantuje całkowitego efektu wyzdrowienia.

Choć obecnie nie ma jednego lekarstwa na trądzik różowaty, to jego objawy mogą być skutecznie leczone. Objawy stanu zapalnego są zazwyczaj leczone antybiotykami doustnymi, a także maściami i kremami redukującymi zaczerwienienie. Jednym z takich produktów jest np. Revitol Rosacea Cream. Jest to krem, który nie tylko eliminuje zaczerwienie, rozmiękcza skórę i redukuje widoczne naczynka krwionośne.

Revitol Rosacea działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie, zwiększa ilość kolagenu, dzięki czemu skóra staje się bardziej sprężysta i gotowa do walki z trądzikiem różowatym. W jego składzie zawarte są naturalne składniki, które pomagają uciskać naczynka krwionośne tuż pod powierzchnią skóry oraz eliminować bakterie z jej powierzchni. Produkt jest w pełni bezpieczny i stanowi idealną alternatywę dla kosztownego zabiegu laserowego.

Jeśli jednak zastosowane leczenie nie daje zadowalających efektów, możesz zdecydować się na terapię laserem.

Na czym polegają zabiegi laserowe?

Zabiegi laserowe pomagają usunąć zmiany naczynkowe, powstałe na skutek trądziku oraz poprawiają ogólny stan skóry, sprawiając, że jest znacznie gładsza i elastyczna. Sam zabieg polega na oddziaływaniu na skórę światłem lasera o długości fali od 440 nm do 1200 nm za pomocą specjalnego aplikatora.

Czas trwania zabiegu waha się od 20 min do pół godziny. Po zabiegu można spodziewać się zaczerwienienia, które zwykle ustępuje po jednej lub dwóch godzinach. Opuchlizna, może się utrzymywać od dwóch do sześciu godzin, (w skrajnych przypadkach przeciąga się do czterech dni). Czasami może pojawić się lekkie zasinienie, które znika w przeciągu tygodnia po wykonaniu zabiegu. Po zabiegu można od razu wrócić do pełnej aktywności.

Jak długo trzeba czekać na efekt?

Chociaż większość pacjentów obserwuje znaczną poprawę objawów po jednej sesji laserowej, zazwyczaj potrzebnych jest kilka, aby leczenie było skuteczne. Po takim zabiegu należy unikać silnej ekspozycji na słońce i chronić skórę kremami z wysokim filtrem UV. Jeśli odpowiednio zabezpieczymy skórę, efekt terapii laserowej może się utrzymać nawet do ośmiu lat.

Kto może wykonać taki zabieg?

Aby zabieg był przeprowadzony prawidłowo i przyniósł pomyślne rezultaty powinien być przeprowadzony przez lekarza specjalistę, który ma doświadczenie w tej dziedzinie. Leczenie rozproszonego zaczerwienienia wymaga bowiem pewnej wprawy i umiejętności. Konsekwencją źle przeprowadzonego zabiegu mogą być powikłania w postaci białych, okrągłych śladów na skórze, przypominających swoim wyglądem blizny.

Czy zabieg laserowy boli?

Zabiegi laserowe nie są bolesne. Niewielki dyskomfort można zminimalizować, stosując miejscowo krem znieczulający.

Jaki jest koszt zabiegu?

Cena zabiegu laserowego waha się od 200 do 1000 złotych w zależności od leczonej powierzchni. Dokładną kwotę ustala się na podstawie indywidualnej konsultacji lekarskiej.

Lepiej zapobiegać niż leczyć.

Czasami można zapobiec zaostrzeniu objawów chorobowych, poprzez unikanie:

  • jedzenia bardzo zimnych lub bardzo gorących potraw
  • pikantnych przypraw, ostrych serów
  • słońca i solarium
  • mycia twarzy w chlorowanej wodzie
  • sytuacji stresowych

Zobacz ranking najlepszych preparatów przeciwko trądzikowi różowatemu