Trądzik Różowaty - Leczenie, Trądzik Różany

Trądzik Różowaty - Leczenie, Trądzik Różany

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Trądzik różowaty u mężczyzn

Trądzik różowaty jest jednym z najgorszych rodzajów trądziku. Na szczęście pojawia się stosunkowo rzadko, występuje mniej więcej u co dziesiątej osoby, zazwyczaj dopiero po trzydziestym roku życia. Większość przypadków dotyka kobiety, jednak zachorowania wśród mężczyzn również się zdarzają. Co ciekawe, to właśnie u mężczyzn trądzik różowaty objawia się silniej. Może to wynikać z ignorowania schorzenia u jego podstaw, w końcu płeć piękna jest bardziej uczulona na punkcie swojej urody. Panowie, może warto zlikwidować problem u źródła?

Kto jest zagrożony?

Wystąpieniem trądziku różowatego najbardziej zagrożone są osoby z jasną karnacją skóry, niebieskimi oczami i jasnymi włosami.

Nic dziwnego, że problem zaczerwienień i wyprysków jest bardzo powszechny w krajach skandynawskich. Nie bez znaczenia jest też genetyka. Jeśli Twoja bliska rodzina cierpiała na choroby skórne, bardzo prawdopodobne jest, że Ciebie również one nie ominą. Dodatkowo osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze także znajdują się w grupie ryzyka. Główna przyczyną trądziku różowatego są jednak zaburzenia hormonalne, jednak są one rzadsze wśród mężczyzn.

Objawy trądziku różowatego

Trądzik różowaty obejmuje głównie okolice twarzy, to znaczy nos, policzki, rzadziej czoło i brodę. Przyjmuje postać drobnej czerwonawej wysypki. Odczuwa się wtedy pieczenie skóry. Pierwsze objawy jednak trochę się różnią. Najpierw dochodzi do nadmiernego rumienienia się, zaczerwienienia twarzy. Następnie dopiero dochodzi do stanu zapalnego i pojawienia się brzydkich wyprysków. Dlatego im wcześniej rozpocznie się kurację, tym lepiej.

Czego unikać?

Gdy już zauważysz u siebie pierwsze objawy trądziku różowatego, musisz podjąć odpowiednie kroki, aby powstrzymać jego rozwój. Przede wszystkim unikaj skrajnych temperatur oraz wiatru, najlepiej zabezpieczaj twarz kremami z filtrem UV. Koniecznie zmień swoją dietę, zrezygnuj z pikantnych przypraw, alkoholu w nadmiernych ilościach oraz gorących napojów. Warto również popracować nad wyeliminowaniem stresu, ale to ogólna rada życiowa przydatna w każdej sytuacji.

Jak leczyć?

Po zastosowaniu się do powyższych rad należy zająć się likwidacją samego problemu. Walka z trądzikiem różowatym może być uciążliwa, ale po pewnym czasie z pewnością przyniesie efekty. Warto zastosować specjalny krem przeciwtrądzikowy. Na rynku znajduje się wiele preparatów, łatwo można się w tym gąszczu zgubić. Ze środków przetestowanych przeze mnie mogę polecić Revitol Rosacea Cream. To krem wyprodukowany przez firmę Revitol- znanego producenta kosmetyków naturalnych. Błyskawicznie eliminuje zaczerwienienia, wypryski i guzki. Łagodzi podrażnienia skóry, nawilża ją i przywraca jej młody wygląd. Działa błyskawicznie, przeznaczony jest zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą rozpoznać i zwalczyć problem trądziku różowatego. Pamiętaj, żeby po zakończeniu kuracji nie wracać natychmiast do starych przyzwyczajeń, gdyż zaczerwienienia mogą powrócić. Poza tym stosowanie się do moich rad pozwoli poprawić ogólną kondycję Twojego organizmu, więc po co z tego rezygnować?

Zobacz ranking najlepszych preparatów przeciwko trądzikowi różowatemu