Trądzik Różowaty - Leczenie, Trądzik Różany

Trądzik Różowaty - Leczenie, Trądzik Różany

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Wpływ diety na trądzik różowaty

Trądzik różowaty to przewlekła dolegliwość skórna, która najczęściej dotyka osoby dorosłe. Powstaniu trądziku różowatego sprzyja wiele czynników. Podobnie jest w kwestii jego leczenia –istnieje wiele sposobów. Warto wspomnieć, że oprócz powszechnie znanej i stosowanej farmakologii oraz kosmetyki, do walki z trądzikiem warto wdrożyć odpowiednią dietę. Ma ona bardzo duży wpływ zarówno na wygląd cery jak i nasze samopoczucie. Doskonale pomaga łagodzić objawy owej dolegliwości.

Czym objawia się trądzik różowaty?

Ten typ trądziku cechują charakterystyczne objawy. Zaliczamy do nich zaczerwienienie skóry twarzy, wykwity oraz cysty. Zmiany te najczęściej umiejscowione są w centralnej części twarzy – podbródek, policzki, nos i czoło. Na twarzy widnieją rozszerzone naczynia krwionośne, a przy nieleczonym trądziku mamy także do czynienia z czerwonym, spuchniętym nosem. W niektórych przypadkach, trądzik różowaty dotyka także oczy. Sprawia, że są wrażliwe na światło, suche i oczywiście zaczerwienione.

Leczenie trądziku różowatego

Do walki z objawami trądziku różowatego stosuje się odpowiednie antybiotyki i kosmetyki. Warto dołączyć także wskazaną dietę, aby wspomóc działanie farmakologiczne i kosmetyczne. Antybiotyki dobiera dermatolog, może polecić także kosmetyki – łagodne preparaty do mycia twarzy i kremy do stosowania na dzień/noc.

Jakiego działania powinniśmy doszukiwać się w preparatach pielęgnacyjnych?

Bardzo ważne jest działanie przeciwzapalne redukujące zaczerwienienie/ zarumienienie skóry. Aby zapobiegać pojawieniu się wyprysków, trzeba eliminować bakterie tworzące się na powierzchni skóry – dlatego też potrzebne jest działanie antybakteryjne. Trądzik różowaty osłabia ilość kolagenu, która dostępna jest w skórze. To znacznie utrudnia leczenie, dlatego w kosmetykach powinniśmy doszukiwać się zwiększenia jego ilości. Te i inne korzyści ze stosowania kremu zapewni nam produkt Revita Rosacea. Kosmetyk eliminuje zaczerwieniania i wszelkie powstałe zmiany. Dodatkowo przynosi ulgę podrażnionym oczom.

Dieta przy trądziku różowatym

Jeżeli stosujemy odpowiednio dobrane leki i kosmetyki, warto zainteresować się również dobrze dobraną do schorzenia dietą. To najprostszy sposób walki z objawami trądziku różowatego. Należy pamiętać, że unikanie danej potrawy może niektórym pomóc a u innych obejść się obojętnie. Do dobrej diety należy indywidualnie dobrać składniki. Wiele osób zauważyło, że dieta wegańska pozytywnie wpływa na wygląd cery. Spożywanie dużej ilości witaminy B6, B12, E i PP pomaga zapobiegać zaognieniu się skóry twarzy. W momencie kiedy będziemy unikać:

  • alkoholu,
  • ostrych potraw,
  • gorących napojów – kawy, herbaty,
  • nabiału i mięsa
  • możemy zauważyć poprawę cery. Sposób dobierania odpowiednich dań jest bardzo podobny dla osób posiadających cerę naczyniową. System żywienia opiera się bowiem na nie rozgrzewaniu i nie podrażnianiu naczyń krwionośnych, aby te nie ulegały rozszerzeniu. Jeśli po jakiejś potrawie zauważysz zaognienie się skóry i wyraźne pogorszenie stanu rzeczy, należy skreślić ją z swojego menu.

Zobacz ranking najlepszych preparatów przeciwko trądzikowi różowatemu