Trądzik Różowaty - Leczenie, Trądzik Różany

Trądzik Różowaty - Leczenie, Trądzik Różany

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Wpływ Helicobacter pylori na trądzik różowaty

Ciekawe, ilu z Was słyszało o Helicobacter pylori. Ja sam o tym mikroorganizmie dowiedziałem się dopiero niedawno. Uważam jednak, że warto być świadomym jego istnienia. Helicobacter pylori to bakteria, którą zainfekowana jest ponad połowa populacji ziemskiej! Istnieje duże prawdopodobieństwo, że znajduje się również w Twoim organizmie. Co ciekawe, do dziś naukowcy nie są pewni, w jaki sposób dochodzi do zarażenia tą bakterią.

Konsekwencje bycia zarażonym

Helicobacter pylori może być przyczyną występowania dużej ilości schorzeń. Odgrywa rolę w powstawaniu wszystkich rodzajów chorób wrzodowych. Może spowodować rozwój chłoniaków MALT w żołądku. W sytuacji krytycznej wywołuje raka żołądka. Poza chorobami układu pokarmowego bakteria ta ma wpływ na wystąpienie innych objawów, między innymi astmy, udaru mózgu, niedokrwienia serca, choroby Raynauda, marskości wątroby czy łysienia plackowatego.

Helicobacter pylori a trądzik różowaty

Chociaż występowanie Helicobacter pylori jest powszechne, to niestety nadal nie są znane wszystkie skutki uboczne zarażenia. Czy bakteria ta ma wpływ na pojawienie się trądziku różowatego? Parę lat temu badacze amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia (National Institutes of Health) postanowili odpowiedzieć na to pytanie. Wyniki nie są jednoznaczne. Z jednej strony wykazano umiarkowanie silną korelację między zarażeniem Helicobacter pylori a występowaniem trądziku. Z drugiej strony nie wiadomo, czy ta zależność jest wystarczająco silna, żeby można było wykluczyć przypadek. Można jednak zaryzykować stwierdzenie, że zlikwidowanie bakterii może wspomóc kurację przeciwtrądzikową.

Jak zwalczyć Helicobacter pylori?

Tu zaczynają się schody. Gdyby bakterię dało się łatwo pokonać, można by łatwo zniwelować liczbę zachorowań do zera, jak to już ludzkość zrobiła z wieloma mikroorganizmami. Okazuje się, że przeciwko Helicobacter pylori nie ma skutecznego antybiotyku. Według najnowszych ustaleń grup badawczych z całego świata, należy stosować leczenie różnymi antybiotykami w trzech etapach kuracji. Szanse na wyleczenie wtedy wynoszą nawet 90%. Niestety, taka mieszanka leków nie jest obojętna dla naszego organizmu.

Co dalej?

Gdy już się pozbędziemy bakterii Helicobacter pylori, można zająć się standardowymi metodami leczenia trądziku różowatego. Należy szczególnie dbać o higienę oraz zmienić swoją dietę. Można także przetestować wszelkiej maści środki przeciwtrądzikowe. Ja ze swojej strony polecam Revitol Rosacea Cream. To krem, którego receptura opiera się wyłącznie na naturalnych składnikach, nie powoduje więc żadnych skutków ubocznych, a jego skuteczność jest potwierdzona badaniami klinicznymi.

Zobacz ranking najlepszych preparatów przeciwko trądzikowi różowatemu