Trądzik Różowaty - Leczenie, Trądzik Różany

Trądzik Różowaty - Leczenie, Trądzik Różany

UWAGA! Zalecamy kupowanie zaprezentowanych produktów w dobrych sklepach internetowych. Otrzymujemy informacje, że na serwisach aukcyjnych pojawiły się podrobione produkty.

Zioła na trądzik różowaty

Z ręką na sercu – zdarzyło Ci się kiedyś mieć jakiś (nawet niekoniecznie drobny) problem zdrowotny i zamiast biec do lekarza zawierzyć domowym sposobom? Naturalnym produktom prosto z lodówki? Grypa to chyba najbardziej jaskrawy przykład na to, że można się leczyć w domu. Pytanie jakie sobie powinieneś zadać w tym momencie, to czy każdy problem zdrowotny - w tym wypadku z naciskiem na trądzik różowaty – można w ten sposób przezwyciężyć?

Istnieją rośliny, które mogą być przydatne w przypadku trądziku różowatego. W tym momencie pewnie powiesz „skoro są, to dlaczego ich nie wykorzystać w zwalczaniu tego problemu?” Oczywiście – jeśli tylko jest taka możliwość, to należy ją bezwzględnie wykorzystać. Trzeba mieć jednak na uwadze dwie rzeczy. Nie powinna to być główna metoda leczenia,a jedynie wspomagać leczenie – mowa tutaj o sposobach typowo domowych. Po drugie, zastosowanie niektórych roślin wymaga od nas kompleksowej wiedzy na temat ich działania, a także możliwych skutków ubocznych (chociaż te akurat występują niezmiernie rzadko).

Jakie zioła na trądzik różowaty?

Funkcjonują trzy grupy ziół, które dzięki swojemu działaniu mogą pomagać w walce z trądzikiem różowatym. Do pierwszej z nich zalicza się te rośliny, które pozytywnie wpływają na układ krążenia. I tu na przykład można polecić wyciąg z kasztanowca. Ma on w sobie tak zwane flawonidy, które to jest dość częstym „gościem” w preparatach właśnie na trądzik różowaty.

Druga grupa roślin -nieco bardziej rozległa – obejmuje te zioła, które działają w sposób oczyszczający. Ich kolejną cechą jest ogólna dostępność. Kto z nas w swoim otoczeniu nie ma pokrzywy, skrzypu czy też łopianu. Poza tym bardzo też łatwo (czytaj: bardzo tanio) można zakupić susz z tych roślin. Oczyszczanie o którym mowa, dotyczy przede wszystkim skóry,a więc z wymienionych ziół przygotowujemy maseczki i toniki, którymi w miarę regularnie należy smarować i przemywać miejsca, zaatakowane przez trądzik różowaty (głównie tyczy to okolic podbródka, policzków i nosa).

Ostatnia grupa o której warto wspomnieć nie wpływa może bezpośrednio na sam trądzik, ale pozwala redukować czynniki, które powodują nasilanie jego objawów. Chodzi tutaj o specyficzne sytuacje stresujące, które przede wszystkim wpływają na charakterystyczne przy trądziku różowatym zaczerwienienie twarzy. Aby ich unikać – tych sytuacji rzecz jasna – najlepiej zaopatrzyć się w melisę, lub szyszki chmielu.

Jeśli nie zioła to co?

Leczenie się samemu w domu, nawet za pomocą roślin, może być obarczone pewnym ryzykiem. Przede wszystkim nie każdy z nas jest zielarzem, czy też lekarzem. Wtedy to możemy to skorzystać z gotowych preparatów, które – co ważne - również zawierają naturalne składniki. Czym się różnią od domowych sposobów? Ich skład jest przygotowywany przez specjalistów. Przykładem na taki produkt, który zaskoczy Cię skutecznością jest Revitol Rosacea Cream. Jest to krem, który za jednym zamachem może poradzić sobie ze wszystkimi objawami trądziku różowatego, a przy okazji podobnie jak zioła, nie posiada skutków ubocznych.

Zobacz ranking najlepszych preparatów przeciwko trądzikowi różowatemu